Vi står foran et lokalt valg i høst. For Bodøs del er vi heldigvis forskånet for den type krangling og kjekling vi opplever mange andre steder, og ikke minst målbåret av sentrale politikere.

Jeg er så inderlig fornøyd med Bodø-politikerne. Disse har over flere valgperioder klart å samle seg om å gjøre de store viktige saker for Bodø by. Saker som svært ofte også har stor betydning for nærliggende kommuner.

Den siste store saken er Bypakke Bodø. Hver dag både ser og opplever jeg hvor fantastisk flott det er blitt. En fantastisk trafikkløsning midt i et stort parkanlegg. Det må være plantet hundrevis av trær og små dekorative vekster. Alle har vi fått våre ønsker innfridd. Måtte byen fortsatt få styringsdyktige politikere som vet å komme til enighet om de store saker på tvers av politiske skillelinjer. Og måtte vi i neste periode se en Salten kommune oppstå. Da blir vi noe som betyr noe i landet vårt!