15. juli kommer dronning Sonja til KaviarFactory i Henningsvær. Det er i forbindelse med markeringen av årets utstilling Painting or Not.

39 kunstnere fra hele verden stiller ut på stedet.

- Vi setter umåtelig stor pris på Dronningens store interesse og engasjement for kunst og ikke minst for Skulpturlandskap Nordland som vi i 2015 mottok Norsk Kulturråds ærespris for. Dronningen åpnet det første kunstverket på Vega i 1992 og hun åpnet det siste verket som ble realisert på Træna i 2015, sier fylkesordfører Sonja A. Steen i ei pressemelding.

Hun legger til:

- Dronningen har ved besøk i fylket vårt vist stor interesse for kunstvirksomhet generelt. Senest i 2015 var Dronningen selv hovedutstiller ved Galleri Jennestads sommerutstilling på Sortland. Det er svært hyggelig at Dronningen nå ønsker å gjeste en av fylkets nyeste og mest spennende kunstarenaer.

KaviarFactory er et visningssted for kunst pg drived av Venke Hoff.