Tesla kutter kraftig i prisen på bilene sine. Investeringsdirektør Robert Næss venter at prisene på bruktbiler og blant konkurrentene også vil gå ned.
Tesla har nå kuttet prisen på sin rimeligste versjon av Model Y med 120.000 kroner, fra 519.990 til 399.990 kroner, skriver TV 2.
Også flere andre Tesla-modeller har fått kraftige priskutt.
Investeringsdirektør Robert Næss i Nordea tror dette vil føre til at selgere av brukte Model Y-er også må sette ned prisene.
– Det kommer til å gi en kollaps i bruktmarkedet siden alle de 512 brukte på Finn er priset langt høyere enn dette, skriver han på Twitter.
Han venter en betydelig nedgang i bruktprisene for de aller fleste elbiler etter priskuttet.
Til Bergensavisen kaller han priskuttet dramatisk.
– Og det kan få konsekvenser for konkurrentene. Det er en stor risiko for at andre bilfabrikanter må sette ned prisene for å kunne konkurrere mot Tesla. De som er i samme segmentet, har egentlig ikke mye valg, sier Næss.
(©NTB)