To fra Bodø på talentleir for Norge

Eskil Imøy har vært på landslagssamlinger i flere år. Han er fortsatt med i bildet.

Eskil Imøy har vært på landslagssamlinger i flere år. Han er fortsatt med i bildet.

DEL

Norges fotballforbund har tatt ut spillerne til G16-landslaget, G16 skyggelandslag og to G15-tropper til Equinor Talentleir i Sarpsborg i månedskiftet januar/februar.

Dette er det nest øverste nivået i NFFs spillerutviklingsmodell, der det neste steget er å spille landskamper.

På G16 skyggelandslag er Bodø/Glimts Eskil Rønning Imøy tatt ut.

- Målet med samlingen er først og fremst å gi spillerne inspirasjon og referanser som gjør at de forhåpentligvis jobber enda bedre i hverdagen. Totalt er 50 spillere i hvert alderskull tatt ut og det skal spillerne være stolte av. Det er cirka 1000 spillere per kull som vurderes som talenter og er inne på et eller annet nivå i Landslagsskolen, sier fagansvarlig for Landslagsskolen, Håkon Grøttland.  

I G15-troppen er Andreas Rædergård Schjelderup med.

- 15-åringene er fordelt på to jevnbyrdige troppen. I mars kommer det en ny samling hvor vi deler opp i en landslags- og skyggelandslagsgruppe før kullet spiller sine første offisielle landskamper i Østerrike og Italia i månedskiftet april-mai. For 16-åringene begynner det virkelig å dra seg til. Dette er siste samlingen før omtrent halvparten skal representere Norge i kamper mot England, Brasil og Frankrike i februar, forteller Grøttland. 

Her er guttenes tropper: 

G16-landslag

Audun Engen Vik - Rosenborg
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Elias Hagadokken Lenoci - Stabæk
Henrik Kjeilen Stenseide - Brann
Håvard Hetle - Sogndal
Isak Solberg - Bryne
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik - Florø
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Mathias Bauer - Memingen
Mikal Berg Kvinge - Brann
Odin Holm - Vålerenga
Oscar Bobb - Vålerenga
Seedy Jatta - Skeid
Sixten Abrahamsen - Oppsal
Sondre Auklend - Viking
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset

G16 skyggelandslag

Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Vebjørn Hagen - Viking
Martin Fjeld - Sandefjord
Sharam Jabari - Lillestrøm
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm
Leander Øy - Jotun
Emil Sandberg - Honningsvåg
Andreas Haug - Oppsal
Eskil Rønning Imøy - Bodø/Glimt
August Frobenius - Stabæk
Emir Comor - Sarpsborg 08
Isak Kjelsrud Vik - Tromsø
Uranik Seferi - Kvik Halden
Jesper Wichstrøm Johansen - Sarpsborg 08
Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Daniel Karlsbakk - Bryne
Daniel Notanes Brandal - Hødd
Rahul Sharma - KFUM
Christos Zafeiris - Vålerenga
Kristoffer Stranden - Skavøypoll
Sigurd Ekrem - Svolvær
Erlend Ottem - Brann
Endre Handegard Bergsaker - Sarpsborg 08
Nikolai Skoglund - Sporting Lisboa

Gutter 15 X

Adrian Bråten - Rosenborg
Alwande Roaldsøy - Drøbak-Frogn
Anders Walker Totland - Brann
Andreas Brede Albertsen - Sandefjord
Artan Memedov - Sandnes Ulf
Benjamin Bygnes - Haugesund
Daniel Dalehaug - Elverum
Dennis Gjengaar - Ørn-Horten
Didrik Moen Tvenge - Strømsgodset
Fabian Holst-Larsen - Strømsgodset
Henrik Webb Dahl - Start
Isak Hansen-Aarøen - Tromsø
Jonas Skjerven Valland - Stord
Jonas Toftesund - Brann
Kim Christian Liset - Bremanger
Lang Valset - Sunndal
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Marius Berg Fossum - Stabæk
Martin Eriksen - Randesund
Mohammed Badran - Jerv
Nicolai Søyset Hopland - Rollon
Prince Allan - Gulset
Sadir Mohammed Husse Abud - Sarpsborg 08
Storm Strand-Kolbjørnsen - Vålerenga
Syver Aas - Odd

Gutter 15 Y

Edvin Brattreit - Førde
Adhurim Mjekiqi - Sarpsborg 08
Aksel Wedset-Lilleng - Tromsø
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Shreeraam Sritharan - Vålerenga
Daniel Andre Christensen - Mjølner
Asbjørn Engenes - Sveio
Morten Stakkeng Vang - Vålerenga
Julian Haftorn Jordheim - Begby
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Fillip Kristoffersen - Molde
Mikkel Nordengen Knudsen - Vålerenga
Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund
Marius Broholm - Rosenborg
Berkay Duman - Strømsgodset
Elias Solberg - Ull/Kisa
Farzam Dadras - HamKam
Andreas Rædergård Schjelderup - Bodø/Glimt
Noah Solheim - Dale
Syver Skundberg Skeide - Hødd
Oliver Johannes Braude - Vålerenga
Moutaz Ali Alzubi - Andenes
Andre Hovland Lønning - Bømlo
Edmund Owusu - Lillestrøm
Mats Brænde Helle - Volda

Jentetroppene blir tatt ut onsdag.

Artikkeltags