Leserbrev Dette er et debattinnlegg, skrevet av en ekstern bidragsyter. Innlegget gir uttrykk for skribentens holdninger.
Wood Hotel på Rønvikfjellet blir ikke bare tre, bra bunn til topp. Etter at plata var støpt, er det reist søyler og vegger i armert betong. Men sikkert "miljøriktig" betong. Og det må kanskje bygges slik etter byggeforskriftene for store bygg, slik at det ikke går med hotellbygget som med de små kabinene på Å. Skikkelig jording av armerte søyler og vegger mot den armerte bunnflaten.
Men hva sier MDG-lederen til løsningen, som ifølge media var over seg av begeistring for at det skulle være tre som byggemateriale? Det blir det ikke, som vedlagte bilde viser. Her pumpes det betong i veggene.
Uansett, til neste år en gang kan vi turgåere på Veten ta oss inn i bygget, gå opp trappene til taket og bade av oss svetten i bassenget, uansett temperatur og vær. Det blir deilig.