Bodø Innebandyklubb håper å nå eliteserien om noen år. Men klubben stresser ikke.
Se bildeserie
| I dag | I morgen | |||
| Bodø | 14.6° | 13.1° | ||
| Fauske | 19.1° | 17.7° | ||
| Rognan | 19.4° | 19.1° | ||
| Ørnes | 16.0° | 14.7° | ||
| Værøy | 11.9° | 11.7° | ||
| Leknes | 14.3° | 12.8° | ||
| Svolvær | 14.7° | 12.3° | ||
| Narvik | 19.8° | 18.5° | ||
| Oppeid | 15.0° | 11.6° | ||
| Stian Høgland 95 24 40 20 shan.no | |
| Publisert 07.02.2010 kl 23:00 Oppdatert 08.02.2010 kl 07:42 |
I helga ble det to enkle seirer for klubbens herrelag mot Harstad 2. Lørdagens 9-3-seier ble fulgt opp med 11-1 i går.
Laget ligger an til å ta andreplassen i serien, dersom ikke serieleder TSI roter seg bort. Da kan det fort bli eliteseriekvalik for BIBK-gjengen. Laget leder nå serien med to poeng, men har to kamper mer spilt.
– Dersom TSI misser kan vi være med å kjempe om elitekvalik. Det er et mål for oss å komme oss opp i eliten etter hvert. Men skal vi det krever det mye av klubben, både økonomisk og organisatorisk, sier spillende trener for herrelaget, Arne Sivertsen.
Ikke med det første. Selv om klubben gjerne vil opp i eliten med tid og stunder, så er det ikke noe man stresser med.
– Jeg tror mer at vi snakker om å klare det i 2015-2018. Vi må bygge en organisasjon og få økonomien på plass. Vi er også nødt til å få opp rekrutteringen og ha spillere i alle aldersgrupper. Av dem som spilte i helga har vi avlet opp fire av dem selv. Sånn er det også nødt til å være i fortsettelsen. Vi er på gang, og jeg vil si at vi er en av de best drevne klubbene i nord, sier Sivertsen, som ikke ser bort fra at klubbens damelag med tid og stunder kan rykke opp.
Tidligere har de vært i kvalik om spill i eliteserien.
– Det er kanskje mer realistisk å få det til på damesiden. Men dersom vi havner i kvalik vil vi være læregutter. Nivået er høyere sørpå, sier Sivertsen.
Fornøyd. Dagens unge innebandyspillere har ikke noe organisert seriespill i Nord-Norge, og må nøye seg med turneringsspill.
– På lang sikt er vi nødt til å få til nordnorsk ungdomsserie, slår Sivertsen fast.
BIBK-treneren var fornøyd med det laget hans viste på hjemmebane i Bodøhallen i helga.
–Totalt sett var det bra, men vi var litt for dårlige i avslutningsfasen. I den siste kampen vant skuddstatistikken 45-10. Og det er kun skudd som traff mål. Ellers gjorde vi lite personlige feil, og det var bra, sier Sivertsen.
Hamarøy sterke. På damesiden spilte Bodø og Hamarøy to kamper hver i helga. Lørdag knuste BIBK Harstad med 10-1, mens Hamarøy slo Trondenes 4-3.
Søndag møttes de to lagene, og her var det Hamarøy som var sterkest og vant 8-5, etter at de ledet 4-0 etter første periode. Deretter kom Bodø opp på 5-6, før Hamarøy rodde i land seieren på slutten.
– Vi har mange unge spillere som ikke har vært med så mye før, så vi er tålelig fornøyd med helga, sier BIBK-kaptein Kristine Westernes.
Kalenderen fra nordlending.no | ||
Stians HESA-blogg | ||
Siste kommentarer