...
Foto: Bjørn Erik Olsen

- Slike kamper må vi vinne

BHKs venstrekant Jonas Torkildsen satte inn tre mål mot Bækkelaget, og er fornøyd med at det ble seier.

Se video og bildeserie

Publisert 03.02.2010 kl 20:31 Oppdatert 03.02.2010 kl 20:48

Tips en venn på e-post:

Adobe Flashplayer må være installert i din nettleser og Javascript må være aktivert for at du skal kunne se video.
BHK-Bækkelaget

Mobilvideo: Vidar Berg

Adobe Flashplayer må være installert i din nettleser og Javascript må være aktivert for at du skal kunne se video.
Team Joddski på BHK-kamp

Mobilvideo: Vidar Berg

...
Mikael Johansson og Jonas Torkildsen feirer scoring Foto: Bjørn Erik Olsen

- Men kamper som dette må vi vinne, og vi skulle gjerne fullført kampen på samme måte som vi spilte før pause. For vi blir nødt til å kjempe med nebb og klør i alle de resterende kampene om vi skal berge plassen, sier en delvis fornøyd Jonas Torkildsen.

Spennende kamp

Han innrømmer lett at det ble stor forskjell på første og andre omgang mot Bækkelaget, men kan ikke helt forklare hvorfor.

- Det var flere ting som ikke stemte i andre, men det ble jo en spennende kamp for publikum. Og vinner vi kamper som dette utover vinteren og våren, så er det ingen som spør om resultatet mot Bækkelaget når sesongen er over. Og vi skal i utgangspunktet være et bedre lag enn de vi møtte i dag, nå handler det bare om å få spillet til å sitte, mener Torkildsen.

Mye bra

Det er trener Geir Daniel Larsen enig i, men han hadde svært gjerne sett at spillet i første omgang hadde blitt videreført i andre.

- Jeg er misfornøyd med forsvarspillet i andre omgang, da var det mye som ikke fungerte. Men da sammenligner jeg også med første omgang, der veldig mye var bra. Nå skal vi analysere videoen fra kampen, og se hva vi kan rette på til neste kamp, sier Larsen.

Han er fornøyd med debutant Mikael Johansson.

- Det var kjempesterkt av Mikke å komme inn og gjøre en så god første kamp. Jeg vet han hadde nerver utenpå drakten før kampstart, men å se ham stå opp som han gjorde viser hvilket potensial han har, sier en mellomfornøyd Larsen.

LEs mer om kampen i torsdagsavisa

Mest lest nå

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer

...

Nektet adgang til Ørland-MGP

Nyheter Basesjef Tom Guttormsen på Ørland Hovedflystasjon brukte militær makt mot ørlandordfører Hallgeir Grøntvedt. Les mer

...

Hjemmefest over styr

Nyheter Det lønner seg ikke å ha hjemmefest. Spesielt ikke når det kommer noen som ikke er invitert. Les mer

Sirkus Eliassen med ny låtvideo

Kultur Torsdag ettermiddag var det opptak til videoen som skal promotere den nye låten til Sirkus Eliassen - ”Æ vil bare dans”.

Se bildeserier og video Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.