Ildsjel for natur og kultur

Kjell Fredriksen (57) har gjennom mange år nedlagt en imponerende innsats både for kulturlivet og friluftslivet i Hamarøy.

Publisert 29.06.2004 kl 10:44 Oppdatert 29.06.2004 kl 10:49

Tips en venn på e-post:

...
Foto: Øyvind A. Olsen

– En mer naturlig kandidat til Avisa Nordlands sommerblomst skal man lete lenge etter. Dessuten er Kjell alltid positiv og blid, argumenterer forslagsstilleren.

– Det er hyggelig med en slik påskjønnelse. Det viser at det jeg driver på med, blir påaktet, sier Kjell Fredriksen.

Han kommer opprinnelig fra Brennvik i Hamarøy, men har bodd på Skutvik siden han var 20 år. Han er en av ildsjelene bak turboka for Nord-Salten, medarbeider for flere friluftskart, har merket turer og stier, samt engasjert seg på mange områder innenfor kulturlivet. Egen hjemmeside for Skutvik; www.skutvik.com står han også bak. Den har mellom 50 og 100 besøk daglig.

– Det er artig det jeg holder på med, synes han selv.

– Det er viktig å få folk ut i marka, ikke minst med den dårlige statistikken for folkehelsa. Selv setter jeg stor pris på roen og freden ute i naturen. Jeg henter styrke der. Dessuten går jeg mye på tur på grunn av en plagsom rygg. Da jeg var hos legen med ryggplagene for en stund siden, fikk jeg beskjed om å komme meg oftere ut i naturen. Jeg synes jeg var der ofte fra før av, men nå går jeg en times tid daglig. Det har medført at både ryggen og kondisen er blitt bedre. Har man ryggplager kan jeg derfor trygt anbefale turer i skog og mark, sier Kjell Fredriksen.

Mest lest nå

...

Frøs i hjel

Nyheter Obduksjonsrapporten viser at 79-åringen frøs i hjel. Nå vil familien forfølge saken. Les mer

...

Navnet er frigitt

Nyheter Politiet har nå frigitt navnet på den omkomne etter bilulykken i Flakstad tirsdag kveld.
Les mer

...

16-åring omkommet

Nyheter En person omkom og en person er hardt skadd i ei trafikkulikke på E10 i Flakstad. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.