...
Joakim Thåström ga alt på scenen med en energi unge rockere kan misunne ham. Foto: Helge Grønmo
PARKEN 09 

Skremmende bra

Da Thåström avsluttet med «Du ska va president», var det egentlig han selv som var det.

Publisert 21.08.2009 kl 21:26 Oppdatert 21.08.2009 kl 22:14

Tips en venn på e-post:

Thåström

Hvilket terningkast mener du Thåström fortjente?

6
5
4
3
2
1

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 159

Thåström

  • Fredag kl. 19.55
  • Spilletid: 65 minutter.

Mørket hadde heldigvis ikke senket seg da svenske Joacim Thåström gjorde sin 65 minutter lange konsert. Dette var nemlig nifst. Nifst og skremmende bra.

Han beveget seg ned i dypet med lengsel og smerte. Han kom seg opp igjen i et eksplosivt rockeinferno. Han og det fem mann sterke bandet spilte punk, visesang og rock.

Låtene var dynamiske, uttrykket var messende. Det var mektig og forførende.

Thåström hoppet rundt som et snerrende rovdyr mens han flekte tenner og sang «Var är vargen?». Like etter var han sårbar og full av kjærlighetssorg. Det var rått, det var godt. Han var ikke særlig kommuniserende verbalt sett mellom låtene da han dro tre låter fra tiden som sjef i Imperiet og resten fra hans soloplater. Thåström sa takk et par anger. Det var alt.

Men han behøvde ikke si så mye. Kroppsbevegelsene hans og låtene hans var kommunikasjon god nok. Thåström nektet til og med Parkenfestivalen å vise konserten hans på storskjerm.

Bandet spilte kanonbra. Det var masse detaljer og finesser i lydbildet på de rolige partiene, eller så pøste de på med en lydvegg a la David Bowies «Heroes» på mange av de andre.

Men i parken var det Thåström som var helten. Han var presidenten.

Mest lest nå

- Mye positivt å ta med seg

Glimt Cato Hansen var på ingen måte noen slagen mann etter tapet mot Tromsø. Se bildeserie og video!

Se kampreferat fra treningskampen her. Les mer

...

– Barnet kan bli knust

Bil – Jeg trodde ikke mine egne øyne, og måtte klype meg i armen for å kjenne om jeg var ved mine fulle fem. Les mer

Sirkus Eliassen med ny låtvideo

Kultur Torsdag ettermiddag var det opptak til videoen som skal promotere den nye låten til Sirkus Eliassen - ”Æ vil bare dans”.

Se bildeserier og video Les mer

...

Nektet adgang til Ørland-MGP

Nyheter Basesjef Tom Guttormsen på Ørland Hovedflystasjon brukte militær makt mot ørlandordfører Hallgeir Grøntvedt. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.