...
Foto: Forsvaret

Funnet omkommet

Politiet har offentliggjort navnet på mannen som var savnet og som ble funnet død i Gildeskål.

Publisert 02.09.2010 kl 07:00 Oppdatert 02.09.2010 kl 13:36

Tips en venn på e-post:


- Vi har ingen indikasjoner på at det kan ligge noe kriminelt bak dette dødsfallet, sier operasjonsleder Jan Lekang ved Salten politidistrikt.

Siden mandag

Mannen i slutten av 70-årene ble meldt savnet av slektninger, da de ikke fikk kontakt med vedkommende. Da han ble meldt savnet kan han ha vært borte fra hjemmet sitt i Glomfjord siden mandag.

- Dette vet vi ikke helt sikkert, men mye tyder på at han hadde dratt på tur et par dager før han ble meldt savnet. Han bodde alene, og derfor ble vi ikke varslet før onsdag ettermiddag, ved 16.30-tiden. Det ble umiddelbart satt i verk en leteaksjon, og et redningshelikopter ble satt inn i letingen ganske raskt. forteller Lekang.

Nær bilen

Kort tid etter at aksjonen ble iverksatt ble mannens bil observert på en skogsvei ved Mevik i Gildeskål.

- Og ikke lenge etter ble mannen funnet omkommet ikke langt fra bilen. Hva som er dødsårsaken er for tidlig å si noe om, men som sagt - ingenting tyder på annet enn at dette er et naturlig dødsfall, sier Lekang.

Mannen ble funnet klokken 20.50 onsdag kveld.

Det var den 78 år gamle Kjell Charles Mevik fra Glomfjord som ble funnet.

Mest lest nå

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer

...

– Ikke plasser oss i ødemarka

Nyheter Rusmisbruker Inger-Marie (29) er positiv til det nye bofellesskapet som planlegges i Årnesveien i Rønvika. Hva mener du om bofellesskapet som planlegges? Les mer

...

Hjemmefest over styr

Nyheter Det lønner seg ikke å ha hjemmefest. Spesielt ikke når det kommer noen som ikke er invitert. Les mer

...

Bråk på Ørnes

Nyheter Natt til lørdag måtte politiets patrulje til Ørnes to ganger. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.