Nord-Norsk Revyfestival feiret seg selv med 16 av tidenes beste numre.
Se bildeserie
Jubileumsforestillinga var den siste ordinære forestillinga på Ørnes før lørdagkveldens finale. Den går av stabelen klokka 21.00 i kveld.
20 år
Revyfestivalen har eksistert i 20 år, og jubileet ble behørig feiret. Åtte monologer, to sketsjer og fem revyviser var hentet inn for anledningen. Godsakene kom som perler på en snor.
- Dette er tidligere vinnere og virkelig "best of" fra revyfestivalens historie, introduserte konferansier Janne Rønningen.
Hun har, sammen med kollega Jonna Støme, sydd sammen årets revyfestival. Konferansierene har vært knallgode på å inkludere publikum, og virkelig truffet den nordnorske humoren med slibrige kommentarer.
Til Hawaii
Småslibrig var kanskje også de to glade guttene fra Altarevyen som skulle ta turen til Thailand. Til de fengende tonene fra Vikingarnas "Blue Hawaii" satte de i gang jubileumsforestillingen.
De glade finnmarkingene kunne synge og le om ungkarer som skulle til det store utland for å finne lykken.
Det var også tid for nostalgi og mimring da Asylrevyen fra Bodø kom på scenen med sin "Bryggerivise". Motstanden mot Tromsø-ølet Mack var stor, og tapet av Nordlandsbryggeriet var stort. Men må man ha øl, ja, så må man ha øl. Mack eller Nordlands.
Knallsterkt
Også flere lokale helter fra Salten var i aksjon. Både Halsarevyen, Tjongsfjordrevyen, Ørnesrevyen og Pensjonistrevyen var i aksjon i tillegg til Asylrevyen.
Av de som fikk mest applaus var naturlig nok Sigurd Stormo med sin "Slipsætte", og ikke minst Tjongsfjordrevyens fantastiske figur "Gunvor".
Revyfestivalen fikk en verdig markering av sine 20 år som festival. Et humorsultent publikum håper på 20 nye år.
Les mer om jubileumsforestillinga i mandagens avis.