Mobilvideo: Vidar Berg
- Denne seieren var viktig, ikke minst for gutta. Og vi har ikke gitt opp kvalikplassen, sier en glad BHK-trener.
Se bildeserie og video
Han har nettopp sett BHK-gutta slå Stord med tre mål, og er fornøyd med innsatsen spillerne hans har lagt ned i den nest siste hjemmekampen i årets serie.
Stolt
- Jeg er stolt over at gutta har klart å reise seg etter smellen de fikk i Sandefjord sist helg - dette står det virkelig respekt av. Personlig har jeg aldri vært så langt nede som etter Sandefjord-tapet, og jeg vet at gutta også hadde det tungt, sier Geir Daniel Larsen.
Nå ser han framover, og har allerede begynt å beregne sjansene for kvalik-spill.
- Slår vi Haugaland om en uke er vi ett poeng foran, og da har vi fortsatt sjansen. Men vi må nok ha minst ett poeng mot Drammen, sier Larsen.
Selvtillit
Odd-Kristian Rengård legger ikke skjul på at tremålsseieren gjorde godt.
- Dette smakte virkelig godt. Å få en seier etter helga gir oss ny selvtillit, og seieren i dag betyr at vi fortsatt er med i kampen om kvalikplassen, sier Rengård.
Naturlig nedgang
Markedssjef Cato Hansen måtte innse at et hjemmelag med flere tap den siste tiden ikke er like populær blant Bodøs kresne håndballpublikum.
- Men det er forståelig. Det er naturlig med nedgang etter flere tap, folk blir preget av det. Men de som var her skapte stor stemning, og vi håper både de og alle de som vanligvis kommer på kamp stiller på siste hjemmekamp, sier Hansen.
Les alt om kampen og BHKS muligheter i torsdagavisa