Spennende.
Like fornøyd er korleder Pernille Høj Anvik, som nesten ikke kan få fullrost samarbeidet koret har hatt med Tore Johansen og hans band.
- Dette kommer til å bli kjempespennende, og bare for å ha sagt det; koret har nærmest vært ville av begeistring av det stoffet Tore har laget til oss, sier Pernille Høj Anvik.
At det blir utframføring på Sinus mener både Johansen og Høj Anvik er helt naturlig.
- Dette er jazz, og navnet på konserten er Jazz i byen. Hva er da mer naturlig enn at konserten blir på Sinus, Bodøs urbane jazzsted. Og vi håper selvfølgelig på fullt hus den 16. mars. Tore har sitt publikum, vi har vårt. Kommer alle blir det garantert fullt, og stor stemning, mener Pernille Høj Anvik bestemt.
Én konsert.
Konserten har utgangspunkt i dikt skrevet av Terje Johanssen - alle med basis i byen. Tore Johansen har skrevet all musikken, og har i tillegg arrangert den for kor. Men to av numrene har fått tekster fra to av korets medlemmer.
- Det er kjempeartig, og viser hvor mange dyktige folk vi har i koret, sier Pernille Høj Anvik.
Det blir bare én konsert i utgangspunktet, selv om både Johansen og Høj Anvik egentlig mener det er litt for lite med tanke på hvilket potensiale som ligger i det materialet de skal presentere.
- Men vi har korets 40-årsjubileum neste år i bakhodet. Kanskje byr det seg en anledning til ny framførelse. For dette har vært et utrolig artig prosjekt, og Tore har vært en drøm å samarbeide med, mener Pernille Høj Anvik bestemt.
Tore Johansen stiller med fullt band på konsertdagen. Det betyr at også Finn Sletten, Ole Morten Vågan og Jan Gunnar Hoff blir å finne på Sinus når Con Brio står på scenen.
Glimt Cato Hansen var på ingen måte noen slagen mann etter tapet mot Tromsø. Se bildeserie og video!