Imponerte både seerne og de andre korene med sin tolkning av Bob Marley-låta "Get up, stand up".
Hva mener du?
Stem på din favoritt!
Teamet til Jørgen Nordeng og Jan Steigen overrasket nok flere enn kordeltakerne sine da de presenterte Bob Marleys "Get up, stand up" som sitt bidrag i fredagens program. Koret slapp til allerede som andre kor ut, etter at Team Benedicte hadde framført "It`s a sin" - tidligere fremført av Pet Shop Boys.
- Det er vel kanskje ikke helt min type musikk, men dette gjør vi for koret, sa Ingrid Tuflått Haukland, som av Joddski selv ble utnevnt som en av to solister på Marley-låta.
Ellingsen og Haukland
Med seg som solist fikk hun England Brooks Ellingsen, og Team Joddski og som andre kor ut var det ingenting å si på det koret fra Bodø leverte. Likevel minnet Jørgen Nordeng koret sitt om at de faktisk kunne rykke ut fredag - i motsetning til forrige gang de var på lufta på TV2.
- "Get up, stand up" har et budskap om at en ikke skal la seg knekke, forklarte Nordeng programleder Øyvind Mund før Team Joddski slapp til med Marley-låta.
Etter at alle korene hadde framført sine bidrag og stemmene var talt, var det til slutt Team Joddski, Team Bjarne, Team Åge, Team Simone og Team Tuva som gikk videre. Det betyr at Team Benedicte røk ut i første forsøk.
Kaffe og vafler
- Dette føles helt vanvittig. Nå skal vi feire dette med yatzy, kaffe og vafler på pub i Oslo, strålte en fornøyd Kristian Krokslett til an.no etter sending.
Etter stemningen på telefon å dømme kom det nok til å bli langt mer enn kaffe og vafler på koret. Men, allerede i morgen starter hardkjøret frem mot neste uke.
- I morgen møtes vi til øving igjen, og for å filme noen scener til neste sending, forteller Krokslett.
På søndag tar koret seg imidlertid en velfortjent pause.
- Beundrer Team Joddski
Men det var ikke bare seerne som stemte flittig på Team Joddski. Da programleder Øyvind Mund spurte de teamene hvilket annet kor de hadde som favoritt, var det Team Åge, Team Tuva og Team Bjarne enige i sin dom: Team Joddski var best.
- Team Joddski var fantastisk kult, skryter teamleder Åge Sten Nilsen i Team Åge.
- Jeg beundrer Team Joddski, sa Tuva Sivertsen i Team Tuva.
Også Bjarne Brøndbo i Team Bjarne var begeistret for nordlendingenes bidrag.
- Vi har dessuten blitt enige om å slå sammen Team Bjarne og Team Joddski. Det nye navnet er...Team Bånnski, spøkte Bjarne Brøndbo.
Les mer om Team Joddski i papirutgaven av Avisa Nordland lørdag.