...

Her er de første MGP-artistene

De sju bidragene i den første delfinalen i MGP på Ørland 8. januar er klare. Bodø følger som neste delfinalested 16. januar. Se bildene.

Publisert 04.12.2009 kl 23:00 Oppdatert 04.12.2009 kl 14:46

Tips en venn på e-post:

MGP 2010

...

Deltagerne under Melodi Grand Prix på Ørland.

Se bildene

Melodi 1: Synk eller svøm, Gaute Ormåsen

(Tekst og melodi: Gaute Ormåsen, Laila Samuelsen og Kim Bergseth.)

Gaute Ormåsen fra Brumunddal er artist og låtskriver, og ble kjent da kan kom på andre plass i Idol 2003. Han har gitt ut tre album.

Melodi 2: Prima Donna, Lene Alexandra Øien.

(Melodi: Lene Alexandra Øien og Jarl Aanestad.)

Lene Alexandra deltok i Idol 2003, og i 2004 var hun med i Robinsonekspedisjonen, og i Bodø i 2008 stilte hun med låten "Sillycone Valley".

Melodi 3: Rewind Love, Johnny Hide.

(Tekst og musikk: Julian Berntzen.)

Johnny Hide dannet popbandet Number Seven Deli på slutten av 90-tallet, og her var Hide vokalist, gitarist og låtskriver. Bandet har tre utgivelser bak seg.

Melodi 4: Yes Man, Bjørn Johan Muri.

(Tekst og melodi: Simone Larsen, Simen Eriksrud og Bjørn Johan Muri.)

Bjørn Johan Muri fra Ålesund ble kjent gjennom sin Idol-deltakelse i 2007, hvor han endte på 2.plass etter Glenn Lyse.

Melodi 5: Rocketfuel, Elisabeth Carew.

(Tekst og melodi: Elisabeth Carew og Thomas Eriksen)

Elisabeth Carew er artist og låtskriver fra Lørenskog, og søstra til John.

Melodi 6: Make My Day, Maria Haukaas Storeng.

(Tekst og melodi: Merethe La Verdi og Mats Lie Skåre.)

Maria Haukaas Storeng er artist, skuespiller og låtskriver. I 2008 vant Maria Melodi Grand Prix for Norge med sangen "Hold On Be Strong", skrevet av Mira Craig.

Melodi 7: The Dragontower, Keep Of Kalessin.

(Komponist: Arnt Obsidian Grønbech.)

Keep Of Kalessin er et norsk black metal-band fra Trondheim, som debuterte i 1997 med albumet Through Times of War. Etter andrealbumet Armada (2006) var de på flere europeiske turneer med band som Exodus, Hypocrisy, Satyricon og Enslaved.

MGP 2010. Tre delfinaler skal gjennomføres i Ørland, Bodø og Skien, med sju konkurrerende melodier i hver delfinale. "Siste Sjansen" sendes som direktesendt versjon fra Sarpsborg med åtte melodier som konkurrerer. Til slutt står åtte finalister igjen i Oslo Spektrum, lørdag 6.februar, og en vinner skal kåres som Norges bidrag i Eurovision Song Contest i mai 2010. Programledere blir Per Sundnes og Marte Stokstad.

Mest lest nå

- Mye positivt å ta med seg

Glimt Cato Hansen var på ingen måte noen slagen mann etter tapet mot Tromsø. Se bildeserie og video!

Se kampreferat fra treningskampen her. Les mer

...

– Barnet kan bli knust

Bil – Jeg trodde ikke mine egne øyne, og måtte klype meg i armen for å kjenne om jeg var ved mine fulle fem. Les mer

...

Nå kommer kjempemelka

Nyheter Nå kan folk i Nord-Norge få kjøpe ekstra store melkekartonger. Les mer

...

Hils til mamma!

Nyheter Over 1.000 har gjort det. Har du husket på morsdagen? Send inn din hilsning til mamma her. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.