En ond fyrstinne satte jula i fare under kulturskolens julematiné søndag ettermiddag.
Se bildeserie.
| I dag | I morgen | |||
| Bodø | 14.6° | 13.1° | ||
| Fauske | 19.1° | 17.7° | ||
| Rognan | 19.4° | 19.1° | ||
| Ørnes | 16.0° | 14.7° | ||
| Værøy | 11.9° | 11.7° | ||
| Leknes | 14.3° | 12.8° | ||
| Svolvær | 14.7° | 12.3° | ||
| Narvik | 19.8° | 18.5° | ||
| Oppeid | 15.0° | 11.6° | ||
| ELLING FINNANGER SNØFUGL | |
| Publisert 07.12.2008 kl 18:26 Oppdatert 07.12.2008 kl 18:43 |
Kulturskolens tradisjonelle julematiné gikk av stabelen med første forestilling klokka ett søndag ettermiddag. Kulturhuset myldret over med spente foreldre, stolte bestemødre og ivrige smårollinger. Ute i gangene hadde elevene fra linja for visuelle kunstuttrykk prydet veggene med dekorasjoner knyttet til jula og forestillingen vi skulle få se i storsalen.
Matinéen har etablert seg som en av årets største begivenheter for Bodøs unge kreative. Med fullt symfoniorkester, barnekor, teater og kunstfremvisninger fikk vi en massiv forestilling, og et fint pusterom i julestrida.
– Dette skal være barnas forestilling, påpeker dirigent og musikalsk leder Eline Sundal.
– Vi voksne skal ikke gå rundt og dirigere ungene for mye fram og tilbake. Det er godt gjort å få det til såpass bra når du tenker på hvor mange vi er på scenen samtidig. Ungene var kjempeflinke!
Les mer i mandagsavisa
Kalenderen fra nordlending.no | ||
Stians HESA-blogg | ||
Siste kommentarer