Fauske:Ut av vår hule ble en knallsuksess i sommerværet i Løgavlen. Det ble blant annet gjensyn med Ove Pedersen og et nytt møte for Patricia Carrion.
Rundt 50 medvirkende artister, utstillere og musikere bidro til en sann orgie i kunst og kultur under festivalen Ut av vår hule.
Ove Pedersen fra Fauske og Patricia Carrion fra Mexico City, som møttes under tilfeldige omstendigheter på en bar i hennes hjemland, har satt musikalske spor etter seg mellom dolomittveggene i steinbruddet.
Hey sjarmerte
Han med sin myke klassiske gitar. Hun med en utmerket jazzstemme som har ført henne til topps i hjemlandet i sjangeren. Det ble flamenco og jazz, noe litt i grenseland, men alt i alt en herlig musikalsk opplevelse med en utadvendt meksikansk artist som i tillegg hadde det svært så sosialt under festivalen.
Sveitsiske Rita Hey skapte et stemningsfullt øyeblikk med sin melankolske country. Med et sjarmerende vesten og sin gitar forførte hun publikum under lørdagens hulekonsert.
Fornøyd
Lørdag ble det både sirkusforestilling, performancekunst og atskillige utstillinger og installasjoner for et nysgjerrig publikum. Initiativtaker og arrangør Jenny Vangen var storfornøyd til tross for at regnet kom søndag og la en liten demper på ungdomsarrangementet.
– Vi har hatt en flott festival og dem som har vært her har virkelig kost seg. Arrangementet har gått smertefritt og nå spør alle om det blir nytt arrangement til neste år. Vi får se på det. Det kunne gjerne kommet mer folk. Men det orker jeg ikke tenke på nå siden alt gikk så bra, sier Vangen som har all mulig grunn til å være fornøyd med både gjennomføring og innhold.