Kun én midtukekamp

I 1.divisjon i 2010 er det bare satt opp én eneste midtukekamp.

Ole-Andreas Pedersen E-post
Publisert 14.12.2009 kl 17:25 Oppdatert 14.12.2009 kl 17:27

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Det har ikke vært noen enkel jobb for NFF å sette opp terminlista for 1.divisjon i 2010.

Det sier arrangementssjef Dag Vestlund i Norges fotballforbund (NFF) til fotball.no.

- Det har vært en utfordrende oppgave å sette opp spilleplanen. Nærmere 20 enkeltforhold er spilt inn fra klubbene, og samtlige er nå innfridd, sier arrangementssjef i NFF, Dag Vestlund.

Det er tatt hensyn til åtte forhold der man har ønsket å unngå kollisjoner med andre lag i samme divisjon eller i Tippeligaen.

Spilleplanen er også noe enklere enn for Tippeligaen. Kun én midtukerunde er satt opp, og den er berammet til 5. mai. Bodø/Glimt spiller da på Aspmyra mot bergenslaget Løv-Ham.

- Dette er en rytmisk god spilleplan, som er lagt opp litt annerledes enn for Tippeligaen. Årsaken til dette er at Adeccoligaen spiller kamper når Tippeligaen har landskamp-pauser, sier Vestlund.

I henhold til NFF og NTFs medieavtale vil det også i 2010 sendes én kamp fra hver serierunde på NRK.

Mest lest nå

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer

...

Nektet adgang til Ørland-MGP

Nyheter Basesjef Tom Guttormsen på Ørland Hovedflystasjon brukte militær makt mot ørlandordfører Hallgeir Grøntvedt. Les mer

Sirkus Eliassen med ny låtvideo

Kultur Torsdag ettermiddag var det opptak til videoen som skal promotere den nye låten til Sirkus Eliassen - ”Æ vil bare dans”.

Se bildeserier og video Les mer

...

Hjemmefest over styr

Nyheter Det lønner seg ikke å ha hjemmefest. Spesielt ikke når det kommer noen som ikke er invitert. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.