...
Stabilisatoren. Christian Berg får en ny midtbanekonstellasjon til møtet med Viking.

Theting tilbake til start

Glimts mest anvendelige spiller er tilbake der han startet sesongen. Mot Viking er Stian Theting tilbake i indreløperrollen. Følg kampen direkte på an.no.

Publisert 08.08.2008 kl 22:00 Oppdatert 10.08.2008 kl 16:13

Tips en venn på e-post:

...
Ny midtbane. Stian Theting, Christian Berg og Birkir Bjarnason utgjør Glimts midtbane mot Viking. Foto: Jan Eskil Severinsen Foto: Jan Eskil Severinsen

Omtalte lag og spillere


Følg kampen direkte.

Stian Theting startet sesongen som venstre indreløper, men har etter skadeavbrekket bekledt stopperrollen samt den den defensive midtbanerollen i Christian Bergs karantenefravær på Åråsen. Nå er han tilbake der han startet, uten å bry seg noe videre om hvor på banen han spiller.

– Jeg vet egentlig ikke hva som passer meg best. Men indreløperrollen hadde jeg i hele fjor, så jeg føler meg komfortabel i den.

Viktig spiller

For Kåre Ingebrigtsen er Thetings anvendelighet et stort pluss, selv om han ikke er noe glad i å rokkere for mye på laget.

– Jeg vil jo helst at spillerne mine skal spille i sin ene vante posisjon, men samtidig vet jeg jo at sesongen er lang og da er det viktig å ha spillere som kan bekle flere roller. Og det kan Stian, sier Ingebrigtsen.

Med Runar Berg på tribunen med tre gule kort, flyttes Birkir Bjarnason over til høyre, Theting inn venstre og Alo Bärengrub tilbake i midtforsvaret. Dermed får Bjarnason mer offensiv frihet mot Viking.

– Han gjør jo det, men vi ønsker å angripe med begge indreløperne når muligheten byr seg. Og det er der Christian Berg skal styre butikken, sier Ingebrigtsen.

Veldig pigg

I morgen må Christian Berg forholde seg til en ny indreløperkonstellasjon, og de forskjellene det medfører.

– Defensivt blir det mye det samme uansett hvem som starter, men offensivt blir det litt annerledes. Det har med ulike spillertyper å gjøre, og hvor de ønsker å få ballen. Det er min oppgave å sørge for at de er trygge på at de kan angripe med full tyngde. Så for min del har det ikke så mye å si hvem som spiller indreløpere, sier Berg.

Theting synes det ser bra ut foran søndagen.

– For min egen del har jeg kjent meg veldig pigg på trening hele uka. Jeg er klar for å gjøre jobben som indreløper. Og hele spillergruppa har lagt opplevelsen fra Stabæk-kampen bak seg, sier Theting som er klar på hvilke deler av spillet som må opp mange hakk fra nedsablingen på Nadderud.

– Det var veldig mye dårlig i den kampen, men press på ballfører var nesten ikke tilstede. Det er noe vi må være langt bedre på mot Viking.

Tøffe å slå

Før sesongen var Viking av mange regnet som selve gullfavoritten, mens Glimt var dømt nord og ned. Etter 16 spilte serierunder skiller det bare to poeng i favør Viking, noe som overrasker Ingebrigtsen.

– Jeg hadde også Viking som en av gullkandidatene, så det overrasker meg at de ikke har prestert bedre. De har på en måte vært like ustabile som oss. Men i motsetning til oss har de vært sterke på bortebane, så vi må prestere godt for å opprettholde hjemmestatistikken vår, sier Glimt-treneren.

Og statistikken som eliteseriens eneste ubeseirede hjemmelag har Theting god tro på skal fortsette, også etter søndagen.

– Vi har vist gang etter gang at vi er veldig tøffe å slå på Aspmyra, og jeg har tro på at vi skal ta Viking også.

søndag

10

august

Bodø/Glimt - Viking 3 - 2

Tippeligaen 2008 - søndag 10. august kl 18:00, Aspmyra Stadion

Les fullstendig kampreferat

Mest lest nå

...

Nektet adgang til Ørland-MGP

Nyheter Basesjef Tom Guttormsen på Ørland Hovedflystasjon brukte militær makt mot ørlandordfører Hallgeir Grøntvedt. Les mer

Sirkus Eliassen med ny låtvideo

Kultur Torsdag ettermiddag var det opptak til videoen som skal promotere den nye låten til Sirkus Eliassen - ”Æ vil bare dans”.

Se bildeserier og video Les mer

...

Kjære mamma!

Nyheter Over 1.500 har gjort det. Har du husket på morsdagen? Send inn din hilsen og se hvem som har hilset til mamma! Les mer

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.