...
Espen Børufsen scoret to ganger mot Kongsvinger. Foto: Digitalsport

Råsterk Børufsen fikset seier

Molde (ANB-NTB) : Start kom til Molde med tre spillere på reservebenken og uten flere sentrale spillere på banen. Likevel ble det en sterk borteseier.

Publisert 25.07.2010 kl 20:35 Oppdatert 25.07.2010 kl 20:48

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Start reiser hjem til Kristiansand med et smil etter 2-1-seieren over Molde.

Det var lenge spennende i Molde, men Espen Børufsens scoring i det 83. spilleminutt sikret seieren for det skadepregede Start-laget. Med det klatret det et langt skritt nærmere medaljeplass i eliteserien.

– I banespill var vi det seirende lag, men vi får ikke mange poeng for det, sa Molde-trener Kjell Jonevret etter kampen.

Han var vitne til at Baye Djiby Fall skjøt over fra to meters hold. Veteran og kaptein Daniel Berg Hestad var lagets beste.

Tett Start-forsvar

Sørlendingene satte et støkk i Molde da Mads Stokkelien headet inn ledermålet etter et kvarters spill søndag. Hjemmelaget svarte imidlertid bare seks minutter senere. Baye Djiby Fall ble felt av Clarence Goodson innenfor 16-meteren, og straffen satte Magne Hoseth knallhardt i mål til utligning.

Start var tette i forsvar, og keeper Kenneth Høie gjorde det vanskelig for Molde-angrepet. Da Espen Børufsen i tillegg fikk sette inn 2-1 etter godt forarbeid av Geir Ludvig Fevang, ble det helmørkt for vertene søndag.

Trist i Molde

Det meste ser trist ut for Molde for tiden. Laget har ikke vunnet en kamp siden 16. mai og virket tunge og trøtte mot Start. De hadde klare problemer både foran på banen og i forsvar, og virket uinspirerte mot slutten av kampen.

Med 18 poeng på like mange kamper ligger Molde fjerde sist på eliteserietabellen, fem poeng foran Hønefoss på kvalikplass, med én kamp mer spilt. Start tok søndag innpå både Viking og Tromsø, og ligger bare fem poeng bak de bronseplasserte nordlendingene. Ikke rart Knut Tørum var et eneste stort smilefjes etter kampen.

– Nå har vi tatt igjen noe av det vi tapte i vår. Vel har vi mange skader og karantener å slite med, men det åpner for unge spillere som vil vise seg fram. Slikt sporer til innsats. Det var flere av de yngste som var på «Røkkeløkka» for aller første gang, sa Tørum. (ANB-NTB)

søndag

25

juli

Molde - Start 1 - 2

Tippeligaen 2010 - søndag 25. juli kl 18:00, Aker Stadion

Les fullstendig kampreferat

Mest lest nå

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer

...

– Ikke plasser oss i ødemarka

Nyheter Rusmisbruker Inger-Marie (29) er positiv til det nye bofellesskapet som planlegges i Årnesveien i Rønvika. Hva mener du om bofellesskapet som planlegges? Les mer

...

Hjemmefest over styr

Nyheter Det lønner seg ikke å ha hjemmefest. Spesielt ikke når det kommer noen som ikke er invitert. Les mer

...

Bråk på Ørnes

Nyheter Natt til lørdag måtte politiets patrulje til Ørnes to ganger. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.