Tokyo (ANB-NTB): Japanske myndigheter har bekreftet fem nye ulykker med bilfabrikken Toyotas hybridbil Prius.
| Publisert 06.02.2010 kl 10:56 Oppdatert 06.02.2010 kl 11:19 |
Myndighetene oppfordrer selskapet til å granske ulykkene.
Japans transportdepartement har mottatt 80 klager om feilfunksjoner i bremsesystemet på Prius-modellen i februar, ifølge avisen Tokyo Shimbun lørdag.
Fem av hendelsene var kollisjoner der sjåførene har sagt at bremsene ikke virket som de skulle.
Toyota ba fredag kundene om unnskyldning for pedalproblemene. Men den japanske bilprodusenten insisterte på at bilene er trygge å kjøre.
– Tro meg, Toyotas biler er trygge, og hensynet til kundene kommer i aller første rekke, understreket Toyota-sjefen Akio Toyoda på en pressekonferanse. (ANB-NTB-AFP)
www.an.no gir deg kortest mulig vei til de lokale kjøperne
Bil Se og hør McLaren-kjørerne Jenson Button og Lewis Hamilton når de tester den nye superbilen MP4-12C for første gang.
Se video herKalender | ||
Nye bilder fra Autofoto | ||
Finn ut når du kan kjøre bil. Her kan du finne ut når du kan kjøre bil etter du har drukket alkohol.
Test deg selv!