...
BHKs tabellsituasjon er dyster lesing.

Ønsker e-cup

BHK drømmer om europacupspill. Men kampen mot nedrykk kan bli tøffere. Følg Follo-BHK på an.no fra 18.30.

Pål Guttormsen E-post
Ole-Andreas Pedersen E-post
Publisert 10.03.2010 kl 12:49 Oppdatert 10.03.2010 kl 12:54

Tips en venn på e-post:

...
Ondrej Zdrahala er hentet inn for å forsterke BHK i nedrykksstriden. Foto: Stian Høgland

Nedryksstriden

Tror du BHK berger plassen?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 53


– Med de rette rammebetingelsene er det realistisk med e-cupspill for BHK før 2014. Vi må bygge oss opp både sportslig og økonomisk, og blant annet må vi øke sponsorinntektene fra fem millioner kroner i dag til rundt 7,5 millioner kroner i løpet av perioden for å klare målene.

Så snart de sportslige resultatene kommer, så vil det også gi økonomisk gevinst, sa styreleder i BHK, Gunnar Carlsen, på tirsdagens styremøte i håndballklubben.

Hovedmål

De sportslige resultatene bør komme alllerede onsdag kveld, når BHK gjester Follo. Bodølaget er sist i eliteserien og kan i beste fall klare kvalifiseringsplassen mot nedrykk. Opp dit er det kun et poeng.

Haugaland og Sandefjord er de to andre lagene som kjemper for å unngå de to direkte nedrykksplassene.

– Hovedmål nummer én er å berge plassen i årets eliteserie. Det er en viktig milepæl for å nå de målene vi har satt opp i den foreløpige strategiplanen. Jeg liker ikke å snakke om nedrykk, og vi har fortsatt mulighet til å sikre oss kvalik for neste års eliteserie. Vi gir ikke opp før alt håp er ute, sa Carlsen til AN.

Tøft program

BHK ser ut til å ha et tøffere program enn sine nedrykkskandidater. Riktignok har de både Sandefjord og Haugaland igjen, men begge er på bortebane - hvor BHK har tilgode å kapre poeng denne sesongen.

I tillegg møtes nettopp de to rivalene til BHK i sesongens siste runde.

BHK har på sin side Drammen og Fyllingen, som begge kjemper om seriemesterskapet, i sine to siste kamper...

Slik er bunnlagenes kampprogram:

BHK:

Follo (b) - Sandefjord (b) - Stord (h) - Haugaland (b) - Drammen (h) - Fyllingen (b)

Sandefjord:

Bækkelaget (b) - BHK (h) - Haslum (b) - Stord (h) - Runar (h) - Haugaland (b)

Haugaland:

Arendal (b) - Follo (b) - BHK (h) - Stord (b) - Sandefjord (h)

Mest lest nå

- Mye positivt å ta med seg

Glimt Cato Hansen var på ingen måte noen slagen mann etter tapet mot Tromsø. Se bildeserie og video!

Se kampreferat fra treningskampen her. Les mer

Sirkus Eliassen med ny låtvideo

Kultur Torsdag ettermiddag var det opptak til videoen som skal promotere den nye låten til Sirkus Eliassen - ”Æ vil bare dans”.

Se bildeserier og video Les mer

...

Nektet adgang til Ørland-MGP

Nyheter Basesjef Tom Guttormsen på Ørland Hovedflystasjon brukte militær makt mot ørlandordfører Hallgeir Grøntvedt. Les mer

...

– Barnet kan bli knust

Bil – Jeg trodde ikke mine egne øyne, og måtte klype meg i armen for å kjenne om jeg var ved mine fulle fem. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.