Det gikk ikke for BHK i helgens bortekamp mot Arendal. Etter en god første omgang, glapp det i sluttminuttene i andre og BHK vender hjem med 32-29 og nok et bortetap.
BHK lå under 1-3 de første minuttene, men klart å snu kampen og var på det meste seks mål foran hjemmelaget.
Det holdt helt fram til det 20. minuttet av omgangen. Da startet Arendal opphentingen, mens BHK kun fikk to mål de siste ti minuttene.
Første omgang endte 15-15, og BHKs toppscorer så langt i kampen ble Hampus Jildenback med fire.
Andre omgang startet bra for BHK og bodøgutta holdt følge med hjemmelaget helt til rundt tiende minutt. Da raknet det, og Arendal hadde en ledelse på fire mål etter vel 13 minutter.
Så tok BHK seg sammen, og klarte å utligne til 26-26 etter snaue 24 minutter.
Men så var det slutt. Hjemmelaget dro fra igjen, og kampen endte 32-29 til Arendal - som fikk god hjelp til seieren av nylig hjemvendte Andre Jørgensen.
BHKs nye spiller Ondrej Zdrahala bidro godt til sitt nye lag med fem mål, det samme klarte Hampus Jildenback og Mikael Johansen, og disse tre ble toppscorere for BHK.
Les alt om kampen i mandagsavisa