...
Suksesstrener Mika Kojonkoski kan komme til å forlate norsk hoppsport etter VM i Holmenkollen. Norges beste hopper de siste årene, Anders Jacobsen, til høyre. Foto: Terje Pedersen, ANB

Forsvinner kanskje etter ski-VM

OL-komiteen i Finland ønsker å hente hjem Mika Kojonkoski for å få fart på finsk toppidrett.

Publisert 08.06.2010 kl 08:28 Oppdatert 08.06.2010 kl 10:18

Tips en venn på e-post:


Allerede etter ski-VM i Holmenkollen kan Kojonkoski være tapt for norsk hoppsport.

– Jeg respekterer kontrakten. Jeg kommer til å jobbe som normalt. Og jeg er veldig motivert, sier Kojonkoski til VG.

Han vil ikke spekulere i hva som skjer etter vinterens VM i Oslo. Kojonkoski er ifølge VG tilbud heltidsjobb i en «supergruppe» med finske sportsprofiler. Det skal sørge for gullrush i London (2012) og Sotsji (2014). Siden vinterlekene i Salt Lake City (2002) har finnene bare én gullmedalje i tre OL. Finnene ønsker å få Kojonkoski hjem allerede i høst, men 46-åringen ønsker ikke å bryte kontrakten med Norges Skiforbund.

I Norge er Kojonkoski ønsket helt fram til Sotsji-OL, men det er usikkert om sportssjef Clas Brede Bråthen klarer å holde på suksesstreneren så lenge.

– Jeg skjønner at han går etter utfordringer. Og i finsk idrett er de formidable, sier Bråthen til VG.

Han har fått forsikringer fra Kojonkoski om at han ikke bryter avtalen før VM-festen på hjemmebane kommende vinter. (ANB-NTB)

Mest lest nå

...

14-åring på byen

Nyheter Bursdagsfeiring, lekeslossing og 14-åring på byen. Det var bare noe av det som preget Saltenpolitiets natt til Lørdag. Les mer

...

– Ikke plasser oss i ødemarka

Nyheter Rusmisbruker Inger-Marie (29) er positiv til det nye bofellesskapet som planlegges i Årnesveien i Rønvika. Hva mener du om bofellesskapet som planlegges? Les mer

...

Hjemmefest over styr

Nyheter Det lønner seg ikke å ha hjemmefest. Spesielt ikke når det kommer noen som ikke er invitert. Les mer

...

Bråk på Ørnes

Nyheter Natt til lørdag måtte politiets patrulje til Ørnes to ganger. Les mer


KONTAKT AVISA NORDLAND:

Telefon: 75 50 00 00
Adresse: Storgata 38, 8002 Bodø
Adm. direktør: Bjarne Holgersen
Alle ansatte i AN

TIPS OSS!

Telefon: 75 50 50 50
E-post: tips@an.no
sms/mms: Kode ANtips til 2005

OM AN.NO:

an.no blir regelmessig
lagret av Nasjonalbiblioteket.
Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig
som kildemateriale for
forskning og dokumentasjon.

KUNDESENTER:

Kundesenter
AN Bonus
Kjøp PDF
Annonser

REDAKTØRER:

Sjefredaktør: Jan-Eirik Hanssen
Redaktør: Børje Klæboe Eidissen
Redaktør: Reidun Kjelling Nybø
Redaktør: Vibeke Madsen
Fung. digitalsjef: Pål Guttormsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.