Skien (ANB): En 36-årig lege må fredag møte i Skien og Porsgrunn tingrett, tiltalt for å ha banket opp to kvinnelige sykehussekretærer. Motivet for overfallet er et mysterium.
Det ene offeret ble sengeliggende i fem dager på Sykehuset i Telemark, hennes egen arbeidsplass.
Det var 7. januar i fjor at 36-åringen plutselig gikk til angrep på to sekretærer som var opptatt med kontorarbeid, skriver Telemarksavisa.
Den eldste av de to, 61 år, ble truffet av ett eller flere knyttneveslag i ansiktet, avlevert med slik kraft at det ble brudd i høyre kinnben og ytre del av øyekassen. Hun fikk også et halvannen centimeter langt kutt i tinningen, og pådro seg skader i en lendevirvel da hun falt bevisstløs mot et bord.
Hennes fem år yngre kollega ble også angrepet av den rabiate legen med knyttneveslag mot kropp og hode, men slapp lettere fra overfallet.
Legen, som har flyttet fra Grenland og også mistet autorisasjonen, vil møte en straffepåstand om ubetinget fengsel.
Hva som utløste episoden på sykehuset, er foreløpig ukjent. Ut fra etterforskingen er det ingen holdepunkter for å tro at den skyldtes uoverensstemmelser mellom legen og sekretærene.
– Det kan se ut som de ble tilfeldige ofre for hans raseri, som kan ha bygget seg opp som følge av stress og ekstra påkjenninger i jobbsituasjonen. Men dette vil forhåpentlig bli nærmere avdekket under rettssaken, der en rekke vitner skal avhøres, sier politiadjutant Kjell Ove Ljosåk.
Kommentar: Norge er i ferd med å få en tredelt industri.
Les hele kommentaren herFam Irvoll holdt visning i Oslo tirsdag kveld. Fargerike og lekne kreasjoner, også for barn, slo godt an under Oslo Fashion Week.
Se bildene herChrister Sjögren, Charlotte Perelli, Lotta Engberg og flere kjente fjes deltar i Melodifestivalen.
Se alle artistene!